Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Implanty stomatologiczne to najnowocześniejsza metoda uzupełniania braków zębowych. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Gdy pojawia się brak zębowy, najlepiej od razu zdecydować się na jego uzupełnienie. Wtedy można zapobiec negatywnym braku leczenia jak zanik kości, przesuwanie się zębów, pogorszona estetyka twarzy. Rekomendowaną metodą jest wtedy wszczepienie implantu stomatologicznego. Kiedy warto zdecydować się na taką metodę leczenia?

Jak wygląda implant stomatologiczny?

Implanty stomatologiczne to rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego, które umieszczane jest bezpośrednio w kości. Jego celem jest imitowanie korzenia zębowego, a dzięki temu może on posłużyć do wykonania odbudowy, na przykład z użyciem korony porcelanowe lub mostków w przypadku większych braków zębowych.

Do wykonania implantów stosuje się przede wszystkim tytan – jest to hipoalergiczny materiał, który nie stwarza dużego ryzyka odrzucenia wszczepu. Jest on również bardzo wytrzymały i trwały, dlatego poprawnie wykonany implant z tytanu może posłużyć aż do końca życia.

Za pomocą implantów zębowych możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów w porównaniu do innych metod protetycznych. To powoduje, że aktualnie na ich wykonanie decyduje się wiele osób, chociaż należy pamiętać o tym, że są one dostępne tylko w prywatnych gabinetach.

Dentysta podczas pracy

Zalety implantów dentystycznych

Implanty stomatologiczne są obecnie uznawane za najnowocześniejszą metodę leczenia braków zębowych. Wynika to z faktu, że są one w stanie uzupełnić brak dokładnie tak, jak naturalny ząb. Wśród najważniejszych zalet implantów znajdują się:

  • estetyczny wygląd – implanty świetnie imitują naturalne zęby i nie wyróżniają się na ich tle
  • trwałość – implanty mogą służyć przez kilkadziesiąt lat, a w przypadku wielu osób nawet do końca życia
  • zapobieganie zanikowi kości – dzięki temu możliwe jest także poprawienie wyglądu twarzy, ponieważ nie dochodzi wtedy do zapadania się policzków
  • niska inwazyjność – zabieg wszczepienia implantu zębowego nie jest skomplikowany, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym
  • brak potrzeby specjalnej pielęgnacji – o implanty można troszczyć się tak samo, jak w przypadku naturalnych zębów
  • możliwość uzupełniania wielu braków – implanty stomatologiczne mogą być wykorzystane również w przypadku bezzębia

Kiedy warto postawić na implant zębowy?

Zasadniczo, implant stomatologiczny może sprawdzić się zawsze wtedy, gdy konieczne jest uzupełnienie braku zębowego. Metoda ta polecana jest przy pojedynczych brakach, ale może być wykorzystana również wtedy, gdy konieczne jest uzupełnienie znacznie większych braków. Można stosować je też w bezzębiu, czyli wtedy, gdy pacjent nie ma żadnego naturalnego zęba. Nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania implantów zębowych. Nie powinny być one stosowane jedynie wtedy, gdy u pacjenta występuje nieleczona cukrzyca, a także choroby złośliwe.

Gdzie można wykonać leczenie implantologiczne?

Z zabiegów wszczepienia implantów można skorzystać wyłącznie w gabinetach prywatnych, które specjalizują się w tego typu procedurach. Niestety, pacjenci, którzy chcieliby wykonać zabieg na NFZ, nie mają takiej możliwości – nie jest on refundowany. Koszty leczenia implantologicznego wynosi około 3-5 tysięcy złotych w przypadku jednego braku zębowego. Dokładne informacje o kosztach można uzyskać podczas konsultacji implantologicznej w gabinecie.

Recommended Articles

1 Comment

  1. Niestety ale musialam usunąć dolną szóstkę z powodu ostrego stanu zapalnego dziąsła (na szczęscie nie przeniosło się na inne zęby). NIby nie było widać dziury ale zdecydowałam się na wstawienie bo obawiałam się, ze polecą mi inne zeby. NIe załuję, bo czuję się jakbym odzyskała swojego starego zęba.

Leave A Comment