Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Wiosna jest dobrą porą roku na to aby zadbać o swoją skórę. To dobry moment, aby oczyścić ją po zimie, przywrócić jej blask i promienny wygląd. W jaki sposób można poprawić wygląd skóry na wiosnę i przygotować ją na przyjęcie pierwszych promieni słońca?

 

Zima nie jest łaskawa dla naszej skóry. Narażona jest ona na działanie wielu drażniących czynników. Cera  staje się ona sucha, matowa i szorstka, traci jędrność i elastyczność. Zimą niekorzystnie również wpływa zmiana temperatury. Na zewnątrz mróz, w domu suche, ciepłe powietrze. Cierpi na tym skóra, staje się podrażniona a przede wszystkim wysuszona.

Pielęgnację wiosenną dobrze jest zacząć od oczyszczania skóry. W domu można wykonać peeling. W przypadku wrażliwej skóry, niech to będzie peeling enzymatyczny, a nie ziarnisty. Peeling enzymatyczny ma łagodniejsze działanie, jest bezpieczniejszy dla cery naczynkowej. Oczyszczanie skóry może wykonać również dermatolog w Krakowie. Nie musi to być wyłącznie Kraków. W wielu innych miastach również znaleźć można świetnych specjalistów  z dziedziny dermatologii. Dobrze jest oddać się w ręce profesjonalistów, którzy w odpowiedni sposób zajmą się skórą. Lekarz dermatolog ma odpowiednią wiedzę na temat budowy oraz na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry. Potrafi z pewnością dobrze dobrać zabiegi, które przywrócą skórze blask. Oczyszczanie skóry jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry, ponieważ przygotowuje ją do aplikacji składników odżywczych.  W gabinecie medycyny estetycznej wybierać można pomiędzy różnymi zabiegami których zadaniem jest oczyszczanie skóry. 

Może to być 

 • peeling kawitacyjny, 
 • Mikrodermabrazja diamentowa.
 • Mezoterapia bezigłowa
 • Mezoterapia igłowa

Z pewnością przed wyborem konkretnego zabiegu wskazana jest konsultacja dermatologiczna. Podczas takiej konsultacji przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski, lekarz z pewnością zapyta o występujące dolegliwości, trwające choroby. Dokładnie obejrzy ewentualne zmiany na skórze. Niekiedy może zlecić szczegółowe badania krwi, hormonalne bądź inne niezbędne aby dobrać odpowiednią kurację. Po wykonaniu zleconych badań można wdrożyć odpowiedni etap leczenia, dobrać pasujące zabiegi. 

Oczyszczanie skóry w gabinecie dermatologa bądź medycyny estetycznej jest z pewnością skuteczniejsze niż takie, które można wykonać w domu. 

Oczyszczanie jest dobrym wstępem do kolejnego etapu jakim jest z pewnością nawilżanie skóry. W dużej mierze promienny wygląd skóry zależy od poziomu jej nawilżenia. Skóra wysuszona będzie wyglądała starzej. Kiedy w odpowiedni sposób się ją nawilży, odżywi, z pewnością odpłaci się piękniejszym wyglądem.  Tak przygotowana skóra z pewnością ładniej będzie się prezentowała. Wiosną nie można zapominać jednak o filtrach przeciwsłonecznych. Choć promienie słoneczne nie są jeszcze tak intensywne jak latem, to mogą już wywołać oparzenie na skórze, zwłaszcza na skórze, która po zimie nie jest jeszcze przygotowana na ekspozycję słoneczną. Dlatego tak ważne jest używanie kremów z filtrem. Powinno się ich używać nawet zimą. Kremy z filtrem chronią skórę przed oparzeniem słonecznym, ale również przed fotostarzeniem za które odpowiada promieniowanie UVA. 

Tak więc podsumowując: najpierw oczyszczanie, potem nawilżanie i nieustanna ochrona przed słońcem. 

 

Recommended Articles

1 Comment

 1. Sama mam problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków na wiosnę. Czy możecie polecić jakieś serum nie olejowe do stosowania na dzień o działaniu turbo nawilżającym? Takie, które nie będzie wymagało stosowania dodatkowego kremu nawilżającego.
  Teraz używam LaLe hydrobooster, ale on bez kremu nie jest wystarczająco nawilżający.
  Nie chce mi się rano czekać aż mi się krem wchłonie żeby nałożyć SPF, więc chcę zmniejszyć ilość kosmetyków na tonik – serum – SPF.
  Coś z Basiclab czy jakieś inne marki?

Leave A Comment