Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Za pomocą nowoczesnej stomatologii można nadać swojemu uśmiechowi olśniewający wygląd.

Jakie zabiegi najczęściej stosowane są w tym celu? Gdzie można je wykonać?

Sprawdź najczęściej prowadzone procedury!

Wygląd zębów ma dla wielu osób bardzo duże znaczenie. Tylko wybrani mogą jednak cieszyć się naturalnie estetycznym uśmiechem. Gdy zęby są przebarwione, nieprawidłowo ułożone, pojawiają się ubytki, rozwiązaniem jest udanie się do dobrego stomatologa, który zadba o to, aby zęby prezentowały się zachwycająco.

Wybielanie zębów

Jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów.

Wybielanie nakładowe polega na wykonaniu nakładek na zęby, które pacjent nosi w domu, wcześniej uzupełniając je specjalnym środkiem wybielającym. Całkowity czas takiego wybielania to około 2 tygodni.

Wybielanie lampą, a także podobne zabiegi jak wybielanie laserem, polegają na naświetlaniu zębów po to, aby nadać im efektowną biel już w ciągu jednej wizyty w gabinecie. To zatem dobry wybór dla osób, dla których liczą się natychmiastowe rezultaty.

Zamknięcie diastemy

Gdy pomiędzy jedynkami widoczna jest przerwa, czyli diastema, można ją zamknąć. W tym celu stosuje się dwa rodzaje zabiegów – nakładanie licówek stomatologicznych lub bonding.

Licówki, które wykonuje się z porcelany, są estetycznymi i bardzo trwałymi protezami stałymi, które umieszczane są na przedniej stronie zębów, czyli właśnie na ich licu. Porcelanowe licówki mogą zamknąć diastemę, a także zlikwidować inne problemy, na przykład zmienić kształt zębów, ich kolor, gdy nie poddają się one wybielaniu.

Bonding jest zabiegiem polegającym na zastosowaniu materiału kompozytowego nakładanego bezpośrednio na zęby. Stosuje się wtedy materiał używany także do plombowania zębów. Efekt jest natychmiastowy, tańszy, ale nie tak trwały jak przy licówkach porcelanowych.

Wady w ustawieniu zębów

Gdy zęby nie są odpowiednio ustawione, na przykład pojawiają się wady zgryzu lub też przechylenia lub obrócenie zębów w łuku zębowym, wskazane jest skorzystanie z usług ortodonty.

Ortodoncja pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów z wykorzystaniem aparatów ortodontycznych – stałych oraz ruchomych. Do dyspozycji są także nowoczesne aparaty jak przezroczyste nakładki czy aparaty lingwalne zakładane od tylnej strony łuku zębowego

Nieestetyczny kształt zębów

Dobry stomatolog w Krakowie pomoże także wtedy, gdy zęby mają nieestetyczny kształt, na przykład są one zbyt szerokie, długie, niesymetryczne, dlatego uśmiech nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

W tym przypadku najczęściej prowadzone są zabiegi polegające na nałożeniu licówek, które umożliwiają szybką poprawę wyglądu zębów. Zabieg można wykonać tylko prywatnie.

Uśmiech dziąsłowy

Dla wielu osób problemem jest też uśmiech dziąsłowy, czyli tak zwany gummy smile, w przypadku którego dochodzi do odsłaniania się górnych dziąseł podczas szerokiego uśmiechu.

W tym przypadku stomatolog w Krakowie może doradzić zabieg polegający na zastosowaniu botoksu. Jest on wstrzykiwany w odpowiednie miejsca w dziąsłach, aby uzyskać efekt punktowego osłabienia mięśni poruszających górną wargą. Efekty zabiegu z użyciem botoksu widoczne są przez około 4-6 miesięcy.

W przypadku gummy smile można także zastosować inne metody, na przykład wstrzykniecie kwasu hialuronowego czy zabiegi laserowe, dzięki którym także można uzyskać bardzo dobre rezultaty w przypadku uśmiechu dziąsłowego.

Recommended Articles

Leave A Comment