Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Za pomocą odpowiednich zabiegów depilacji możliwe jest skuteczne usunięcie niechcianych włosków. Trwałe efekty zapewnia laser.

Depilacja laserowa jest obecnie wybierana bardzo często, gdy celem jest nie tylko zlikwidowanie włosków, lecz również zapobieganie ich odrastaniu.

Na czym dokładnie polega zabieg depilacji laserowej? Czy jest on przeznaczony dla każdego? Jakie daje rezultaty? Warto poznać odpowiedzi na te pytania przed umówieniem się na zabieg.

Depilacja laserowa, czyli jaka?

Włoski da się usuwać na różne sposoby. Jednym z najnowocześniejszych jest metoda depilacji laserowej, która do tego celu wykorzystuje urządzenia laserowe. Za ich pomocą możliwe jest trwałe usunięcie włoska wraz z jego mieszkiem, co zapobiega ponownemu odrostowi.

Do prowadzenia depilacji laserowej stosowane są różne typy laserów, które różnią się pomiędzy sobą swoją efektywnością działania. Obecni najczęściej używane są lasery diodowe, na przykład Light Sheer Duet, które stosunkowo szybko i dodatkowo bezpiecznie usuwają niechciane włoski.

Jak odbywa się depilacja laserem?

Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do uszkodzenia włoska podczas procesu określanego jako fototermoliza selektywna. Laser osiąga swoją skuteczność na zasadzie kontrastu pomiędzy włoskiem a otaczającymi go tkankami. Właśnie dlatego zabieg jest najskuteczniejszy wtedy, gdy włoski są ciemne, a skóra jasna.

Warto jednak wskazać, że obecnie coraz więcej gabinetów oferuje również usługi depilacji laserowej włosków jasnych, na przykład blond, siwych czy rudych. W tym przypadku urządzenia laserowe mają nieco inną specyfikę działania – wykorzystują inne częstotliwości, więc mogą także usuwać włoski o mniejszej zawartości pigmentu.

Co można wydepilować laserem?

Zabieg depilacji laserowej jest wszechstronny, dlatego też sprawdza się on przy usuwaniu niechcianych włosków z różnych obszarów ciała oraz z twarzy.

Najczęściej depilacji laserowej poddawane są:

 • nogi
 • okolice bikini
 • pachy
 • ręce
 • wąsik na twarzy
 • plecy
 • pośladki
 • tors
 • brzuch

Depilacja laserowa to zabieg, który może być stosowany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, dlatego jest to metoda, która może pomóc w usunięciu niechcianych włosków, każdej osobie.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

To często powtarzające się pytanie w związku z zabiegiem depilacji laserowej. Zabieg nie jest bolesny, ale może powodować dyskomfort, na przykład uczucie miejscowego pieczenia skóry tam, gdzie przykładana jest głowica urządzenia laserowego. Nowoczesny sprzęt do depilacji jest jednak znacznie łagodniejszy niż ten stosowany przed laty. Wynika to również ze stosowania specjalnych systemów, na przykład chłodzącego stosowanego w laserach Light Sheer Duet. Gdy pojawiają się dolegliwości bólowe, skóra może być znieczulona za pomocą specjalnych kremów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Aby uzyskać najlepszy wynik depilacji laserowej, należy wykonać serię zabiegów. Zwykle to od 3 do 5 procedur. Ma to związek z faktem, że laser może usuwać jedynie te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Kliniki i gabinety wykonujące procedurę mogą zaoferować specjalne pakiety zabiegów, które pozwalają na przeprowadzenie depilacji taniej. Gdy zatem celem jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, warto zdecydować się na laser i zapomnieć o kłopotliwym goleniu lub woskowaniu!

Recommended Articles

3 Comments

 1. Dla mnie depilacja laserowa okazała sie wybawieniem przy depilacji bikini. Mam mocne, czarne oraz sztywne włosy, których nie mogłam usunąć za pomoca innych sposobów. Dopiero depilacja laserowa sprawiła, ze nie muszę męczyć się z krostkami czy z wrastającymi wlosami.

 2. Mam pytanie o produkty do depilacji nóg, które sprawiłyby, że włoski nie odrastałaby chociaż przez 1.5 tygodnia… to już byłby rewelacyjny okres czasu, bo u mnie po goleniu maszynką odrastają już po 3 dniach
  Wiem, że jest dużo do wyboru, plastry, kremy, woski i inne takie. Na laserową mnie nie stać, więc może jest coś dostępnego w drogeriach, co polecacie i co pomogłoby chociaż na trochę dłużej?

 3. Słuchaj z tymi wszystkimi kremami jest tak ze ma wypaść włosek z cebulka , wiec musi odrosnąć cały dlatego na pewno będziesz bardziej zadowolona niż z golarki ale to tez zależy w jakim tempie rosną Ci włosy…Ale jeśli chcesz naprawdę osiągnąć trwały oraz długi efekt polecam po prostu depilację laserową.

Leave A Comment