Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Na Twojej twarzy widać nieestetyczne włoski nad górną wargą? Można usuwać je pęsetą lub golić, ale gdy liczy się trwały efekt, warto wybrać laser.

„Wąsik” na twarzy to problem wielu kobiet. Może być widoczny już w młodym wieku i niekoniecznie musi być objawem choroby. Czasami to po prostu kwestia genetyki – wtedy „wąsik” mają także mama, babcia czy siostra. Czy niechcianych włosków można wtedy pozbyć się na dobre? To możliwe – rozwiązaniem jest depilacja laserowa w Rzeszowie, gdzie można skorzystać z zabiegów prowadzonych z użyciem nowoczesnego wyposażenia.

Jak skutecznie usunąć wąsik nad ustami? Poznaj laserową metodę depilacji

Jak pozbyć się „wąsika”?

Dla wielu kobiet „wąsik” na twarzy, czyli włoski widoczne nad górną wargą, jest powodem do kompleksów. Zarost w tym miejscu kojarzony jest właśnie z mężczyznami, dlatego dla kobiet może być wstydliwym problemem.

Właśnie dlatego kobiety często decydują się na usuwanie wąsika. Do wyboru jest wiele metod, na przykład:

  • depilacja mechaniczna pęsetą
  • golenie maszynką jednorazową lub wielorazową
  • stosowanie kremów rozpuszczających włoski

Każda z tych metod ma jednak swoje minusy. Depilacja pęsetą jest bolesna i może powodować pojawienie się czerwonych punkcików na twarzy, które nie wyglądają zbyt ładnie. Włoski odrastają wtedy zwykle po 1-3 tygodniach. Z kolei golenie maszynką i kremami zwykle nie wywołuje podrażnień, lecz wymaga systematycznego prowadzenia – nawet codziennie. Alternatywą dla powyższych metod jest depilacja laserowa w Rzeszowie – to tu można skorzystać z zabiegu polegającego na trwałym usunięciu niechcianych włosków na całym ciele i twarzy z użyciem nowoczesnych urządzeń laserowych.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest rodzajem zabiegu usuwania włosków, który polega na zniszczeniu mieszka włosowego – struktury, z której wyrasta włosek. Dzięki temu metoda ta pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Zwykle nie odrasta ono nawet przez lata, a u niektórych osób nie odrasta w ogóle. Stąd też tak duże zainteresowanie zabiegami laserowymi. Za pomocą depilacji laserowej można nie tylko pozbyć się włosków na nogach czy pod pachami lub w okolicy bikini, ale również tych, które rosną na twarzy. Dla kobiet, u których regularnie odrasta „wąsik”, jest to bardzo dobra alternatywa dla innych metod usuwania włosków.

Depilacja laserowa nie jest niebezpieczna i nie powoduje uszkodzenia skóry. Nowoczesne urządzenia stosowane podczas tej procedury, także wtedy, gdy prowadzona jest depilacja laserowa, są znacznie delikatniejsze dla skóry, a przy tym bezlitosne dla włosków.

Wśród najważniejszych korzyści związanych z zabiegiem depilacji laserowej warto wymienić:

  • trwałe efekty, czyli włoskie nie odrastają przez długi czas, a niekiedy już w ogóle
  • brak oparzeń, podrażnień – lasery do prowadzenia zabiegu są bezpieczne dla skóry
  • oszczędność czasu, ponieważ wykonana seria zabiegów pozwala na uzyskanie efektu gładkiej skóry na wiele lat
  • niskie koszty – wprawdzie na początku należy ponieść większy wydatek na wykonanie zabiegu, ale potem można zapomnieć o systematycznym kupowaniu golarek czy kremów do golenia

Ile kosztuje depilacja laserowa „wąsika”?

Za zabieg jak depilacja laserowa w Rzeszowie w przypadku „wąsika” na twarzy należy zapłacić najczęściej około 100 złotych za jedną procedurę. By uzyskać optymalny efekt, zaleca się skorzystać z serii zabiegów – najczęściej jod 3 do 5. Ma to związek z faktem, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostowych, a laser oddziałuje jedynie na te, które są w fazie aktywnego wzrostu. Zatem jedna procedura to za mało, aby pozbyć się wszystkich włosków. W niektórych przypadkach po serii zabiegów dochodzi do odrostu włosków. Wtedy zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego. Zwykle przeprowadza się 1 procedurę na rok.

 

Recommended Articles

1 Comment

  1. Cześć . Zawsze po wyrwaniu wąsika wyskakują mi krostki, taka kaszka (chyba tak to najlepiej można opisać). Macie jakieś sposoby żeby temu zapobiec? Czym najlepiej posmarować podrażnioną skórę?
    A moze jednak nie kombinować z domowymi sposobami usuwania wąsika, ale po prostu wybrać się na zabieg depilacji laserowej twarzy?

Leave A Comment