Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Dermatolog jako lekarz skupiony na diagnostyce i na leczeniu schorzeń skórnych może pomóc swoim pacjentom w wielu sytuacjach. Kiedy się do niego udać? Sprawdź listę zmian skórnych, które wymagają konsultacji dermatologicznej!

Gdy potrzebny jest sprawdzony dermatolog Oświęcim daje dostęp do najlepszych gabinetów w okolicy. Sprawdź więcej informacji o ofertach w internecie.

Zmiana wyglądu znamion albo nowe znamiona

Do wizyty u dermatologa powinny nakłonić przede wszystkim widoczne na skórze nowe znamiona albo też zmiana wygląd obecnych znamion. Takie objawy najczęściej są wynikiem nowotworów, w tym bardzo groźnego czerniaka, który wymaga leczenia.

Skorzystanie z konsultacji u dermatologa wskazane jest wtedy, gdy znamię:

  • powiększy się
  • zmieni swój kolor
  • stanie się wypukłe
  • zacznie sączyć się z niego krew, ropa
  • ma niejednorodne krawędzie
  • jest różnokolorowe
  • powoduje ból

Dermatolog będzie mógł wtedy dokładnie zbadać dane znamię, a następnie przeprowadzić odpowiednie leczenie. Najczęściej polega ono wycięciu zmiany wraz z otoczeniem. Czasami konieczne jest też usunięcie okolicznych węzłów chłonnych.

Dobry dermatolog Oświęcim – w gabinetach działających w Oświęcimiu można skorzystać z profesjonalnego leczenia na wysokim poziomie.

Nadmierna suchość, swędzenie i łuszczenie się skóry

Tego typu objawy mogą dotykać zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Gdy skóra jest nadmiernie przesuszona, w takim przypadku nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz też może być to objaw określonych dolegliwości, na przykład łuszczycy, bielactwa czy atopowego zapalenia skóry.

Objawom towarzyszą także inne dolegliwości, na przykład może być to pojawienie się łuszczenia się skóry, jej swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie.

Uporczywy trądzik

Walka z trądzikiem może być męcząca. Ta dolegliwość jest kojarzona głównie z nastolatkami, lecz warto wskazać, że może ona także występować u osób dorosłych, a nawet u niemowląt.

Trądzik polega na nadmiernym wydzielaniu łoju oraz na pojawianiu się miejscowych stanów zapalnych w postaci pryszczy. Cera ma także wągry – czarne punkciki, które są efektem zatkania porów.

Leczenie trądziku w gabinecie dermatologicznym może polegać na zapisaniu przez lekarza odpowiednich kosmetyków, ale również farmaceutyków. Obecnie bardzo popularne jest stosowanie leku pod nazwą Izotek, który wykazuje bardzo dobre działanie przeciwtrądzikowe.

Skuteczny dermatolog Oświęcim – sprawdź oferty w gabinetach, aby zapisać się do sprawdzonego lekarza, który pomoże w uporczywym trądziku.

Grzybice skórne

U dermatologa można również leczyć grzybice skórne, a także grzybice paznokci. To dolegliwości, w których dochodzi do nadmiernego rozwoju drobnoustrojów – grzybów, które powodują pojawienie się nieprzyjemnych objawów.

W przebiegu grzybicy dochodzi do pojawienia się zmian skórnych, głównie w kolorze białym, łuszczących się, piekących i swędzących. Gdy dotyka ona paznokci, wówczas ich płytka staje się matowa, krucha.

Leczenie grzybic polega na stosowaniu odpowiednich leków miejscowych w celu pozbycia się infekcji.

Blizny

Nie każdy wie, ale do dermatologa warto także udać się w celu usunięcia nieestetycznych zmian na skórze, na przykład blizn.

Dermatolog może pomóc w pozbyciu się blizn potrądzikowych, ale też blizn pozostałych po zabiegach lub po urazach.

W gabinetach stosowane są odpowiednie narzędzia oraz preparaty, na przykład peelingi medyczne, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów w pozbyciu się blizn i innych zmian skórnych traktowanych jako defekty estetyczne.

 

Recommended Articles

Leave A Comment