Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że soki są pyszne i zdrowe. Jak powszechnie wiadomo posiadają wiele witamin, minerałów i innych składników odżywczych i dzięki temu pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Najlepszym wyborem będą, oczywiście, świeżo wyciskane soki, które łatwo i szybko przyrządzisz w domu. Co się zmieni w Twoim życiu, kiedy zaczniesz pić je regularnie?

Świeżo wyciskane soki

Soki są bardzo zdrowe, ale…nie wszystkie. Przetworzone soki z marketów posiadają niewiele odżywczych elementów i zwykle są po brzegi wypełnione cukrem. Należy więc całkowicie zrezygnować z ich kupna. Najlepiej przyrządzać takie napoje samodzielnie. Istotny jest jednak sposób przygotowania, nie wszystkie urządzenia, jakie możemy zastosować w kuchni, będą dobrym wyborem. Idealne i niezwykle różnorodne soki o dużej zawartości witamin i minerałów pozwoli nam uzyskać wyciskarka do soków. Do takiego urządzenia będziemy mogli wrzucić większość owoców i warzyw, a nawet liści czy pestek. Ponadto dodatkowe końcówki kupione w zestawie pozwalają uzyskać musy, przeciery czy lody. Bardzo podobnych produktem wydaje się być sokowirówka, ale jej mechanizm działania jest zupełnie inny i sprawia, że część składników odżywczych znika.

Piękna skóra

Spożywanie świeżo wyciskanych soków z wyciskarki wpływa bardzo pozytywnie na organizm człowieka, ale i wygląd zewnętrzny. Pierwsze co może rzucić się w oczy, kiedy zdecydujemy się pić soki regularnie, jest poprawa wyglądu skóry. Spożywanie marchwi i zielonych warzyw w postaci płynnej sprawi, że skóra będzie napięta, elastyczna, gładka i nawilżona. Ponadto poprawi się jej koloryt i będziemy wyglądać jak lekko opaleni.

Poprawa zdrowia

Picie soków poprawia także nasze zdrowie. Odżywione komórki są bardziej odporne na ewentualne bakterie i wirusy. A kiedy zachorujemy, dzięki nim możemy szybciej wrócić do zdrowia. Soki posiadają też antyoksydanty, które z kolei spowalniają proces starzenia. Ponadto oczyszczają organizm z toksyn.

Więcej energia do działania

Soki dodają również sporo energii. Pijąc je regularnie rzadziej czujemy się zmęczeni i niewyspani. Od samego rana jesteśmy gotowi do działania. Osoby, które nadużywają kawy i są wiecznie przemęczone powinny zainteresować się sokową dietą. Efekty będą widoczne i odczuwalne już po miesiącu. Warto tutaj jednak zauważyć, że nie powinno się pić codziennie soków z owoców. Owoce posiadają naturalne cukry, które często spożywane mogą zwiększyć naszą wagę. Z tego też powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest picie warzywnych napojów, a owocowe tylko od czasu do czasu.

Utrata wagi

Regularne picie soków pomaga nawet w utracie wagi. Zaleca się, aby spożywać soki na drugie śniadanie bądź podwieczorek. Powodują sytość i zaspokajają ochotę na słodycze, dzięki czemu nadprogramowe kilogramy same znikają. Bardzo często ochota na słodycze oznacza, że w organizmie brakuje pewnych składników odżywczych, a picie soków pozwala uzupełnić wszelkie braki. Warzywa i owoce w płynnej formie szybciej i o wiele łatwiej są przyswajane przez ludzki organizm.

Recommended Articles

Leave A Comment