Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Według statystyk otyłość skraca życie o 14 lat, a co drugi Polak cierpi z powodu nadwagi. Jakie są sposoby na walkę z nadmiarem kilogramów? Coraz więcej osób sięga po suplement diety jakim są spalacze tłuszczu. Jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

Zastanawiasz się, czy istnieje magiczny sposób na szybką redukcję wagi? Otóż niestety nie. Spalacze tłuszczu to tylko jeden element w układance “Idealna sylwetka”, kolejne puzzle to zbilansowana dieta o ujemnym bilansie kalorycznym oraz regularne treningi. Zażywanie spalaczy tłuszczu w pierwszych tygodniach redukcji tkanki tłuszczowej przez dietetyków i trenerów personalnych nie jest zalecane. Sięgnij po nie dopiero wtedy, gdy wypracujesz sobie odpowiednie nawyki jedzeniowe i treningowe. Z tego typu suplementami diety łączy się również pewien paradoks – przyjmujesz tabletkę i tak bardzo wierzysz w jej dzialanie, że mniej ćwiczysz lub przykładasz mniejszą wagę do zbilansowanych posiłków. To błędne koło, bo Twoja waga będzie stała w miejscu lub nawet – o zgrozo – pójdzie w górę. 

Plan dla Ciebie!

Według dr hab. Moniki Bąk-Sosnowskiej – psycholog ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – najistotniejsza jest trwała zmiana nawyków. Gdy po kilku tygodniach zaciskania pasa powrócisz do poprzedniej rutyny, Twoja waga również wróci do stanu sprzed diety. Co zrobić, by w miarę bezboleśnie zgubić zbędne kilogramy? 

  • Jedz 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu.
  • Pij dużo wody, herbatek owocowych i ziołowych.
  • Zamień smażone dania na pieczone lub gotowane.
  • Tłuszcze zwierzęce zastąp roślinnymi: olejem rzepakowym lub oliwą z oliwek.
  • Więcej białka! Wieczorem dopadł Cię głód? Zjedz serek wiejski, jajko na twardo lub upieczoną pierś z kurczaka zamiast węglowodanów (ziemniaków, makaronu, ryżu itp.). 
  • Więcej ruchu! WHO zaleca minimum 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego tygodniowo – to raptem 20 minut dziennie. Energiczny spacer w drodze z pracy lub treningowy tutorial w zaciszu domowym (lub inna aktywność o intensywności powodującej uczucie ciepła i przyspieszenie oddechu) wystarczą, by uśpić wyrzuty sumienia i odhaczyć na liście “zrobione”.  
  • Pora na spalacz tłuszczu!  Po około 6-8 tygodniach od zastosowania się do powyższych wskazówek, możesz zacząć zażywać suplement zgodnie z instrukcją na opakowaniu. 

Czy spalacze tłuszczu działają? 

W składach spalaczy tłuszczu znajdują się przede wszystkim naturalne komponenty, takie jak zielona herbata, papryka chilli, ostrokrzew paragwajski czy owoce cytrusowe. Wpływają one korzystnie na metabolizm tłuszczu, jego spalanie oraz redukcję masy ciała. Zastanawiasz się nad wypróbowaniem takiego suplementu? Pamiętaj: spalacze tłuszczu wspomagają odchudzanie. Są jednym z narzędzi wspierających Cię w walce o szczupłą sylwetkę, ale nigdy nie zastąpią diety oraz regularnej aktywności fizycznej. 

Spalacze tłuszczu – efekty, jakich możesz się spodziewać

Czego można się spodziewać po regularnym zażywaniu spalaczy tłuszczu? Samo łykanie tabletek nie zmniejszy Twojego rozmiaru do XS. W połączeniu z dietą redukcyjną i ruchem będą one skuteczną pomocą w redukcji masy ciała. Suplementacja pomoże Ci utrzymać wagę na pożądanym poziomie i uniknąć efektu jojo. Naturalne składniki, np. ostrokrzew paragwajski, biorą udział w rozkładzie lipidów i wspierają utrzymanie Twojej wagi na prawidłowym poziomie. Z kolei inna roślina – tamaryndowiec malabarski – wpływa na zahamowanie tworzenia się i magazynowania tłuszczów w organizmie, a także zmniejszenie apetytu. 

Spalacze tłuszczu – skutki uboczne i przeciwwskazania

Każdy lek lub suplement diety może powodować jakieś skutki uboczne. Przed kupnem konkretnego spalacza tłuszczu, dokładnie przewertuj w internecie ulotkę od jego producenta. Większość spalaczy tłuszczu, bez względu na skład, nie jest wskazanych u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także u dzieci poniżej 12. roku życia. Jeśli nie masz alergii na naturalne komponenty zawarte w suplementach, takie jak owoce cytrusowe czy chilli, nie cierpisz na żadne przewlekłe dolegliwości (np. nadciśnienie), to nie ma żadnych przeciwwskazań, by ich spróbować. Stosowanie ich zgodnie z zaleceniem i ulotką będzie wsparciem w walce o Twoją wymarzoną, szczupłą sylwetkę. 

Recommended Articles

2 Comments

Leave A Comment