Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu procedur skoncentrowanych na wyglądzie skóry. Jakie z nich są najskuteczniejsze?

Systematyczna pielęgnacja skóry z użyciem odpowiednio dobranych kosmetyków ma bardzo duże znaczenie. Również istotna jest zdrowa dieta, ruch oraz unikanie używek. Dzięki temu można zadbać o skórę kompleksowo i wydłużyć jej młodość. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty w pielęgnacji, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Klientom chcącym skorzystać z procedur jak medycyna estetyczna Kraków również daje taką możliwość. Co wybrać?

Z zabiegów medycyny estetycznej w Krakowie można skorzystać w gabinecie Derma MED – pełna oferta dostępna jest pod adresem: https://www.derma-med.pl/medcyna-estetyczna/.

Botoks – usuwanie zmarszczek mimicznych

Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest botoks. To procedura używana w celu redukcji zmarszczek mimicznych. Stosuje botoks, inaczej toksynę botulinową, która ma na celu zablokowanie przewodnictwa między mięśniami a nerwami. Dzięki temu prowadzi do usunięcia zmarszczek pochodzenia mimicznego, na przykład na czole, przy oczach, ustach.

Zabieg polega na wstrzyknięciu bezpiecznej dawki toksyny botulinowej bezpośrednio w zmarszczkę. Efekty widoczne są nawet przez 3-6 miesięcy, a potem skóra powraca do swojego wyglądu sprzed procedury. Można ją jednak powtórzyć, by skóra znów mogła wyglądać atrakcyjnie.

Kwas hialuronowy – skuteczny wypełniacz

Znajdujący się w skórze kwas hialuronowy jest substancją odpowiadającą za jej nawilżenie i elastyczność. Gdy zaczyna go brakować, pojawiają się zmarszczki, wiotkość. Poziom kwasu hialuronowego można uzupełnić przez jego wstrzyknięcie w gabinetach medycyny estetycznej w Krakowie i w innych miastach.

Zabieg tego typu, który zaliczany jest do różnych kategorii – mezoterapia, wolumetria twarzy, usuwanie zmarszczek – ma on na celu poprawę objętości skóry, ponieważ kwas hialuronowy działa wtedy jak wypełniacz. Efekty mogą być widoczne nawet przez ponad 12 miesięcy.

Powiększanie i modelowanie ust – inne zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy może być używany także w celu powiększania i modelowania ust. Klientkom chcącym wykonać taki zabieg w kategorii medycyna estetyczna Kraków daje dostęp do jednych z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Procedura polega wtedy na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki substancji w usta i w ich okolice. Pozwala na powiększenie wargi górnej i dolnej, wyrównanie ich asymetrii, zwiększenie nawilżenia ust, podniesienie ich kącików.

Wampirzy lifting – zbieg z osoczem bogatopłytkowym

Bardzo dobre wyniki przynosi także jeden z nowszych zabiegów medycyny estetycznej, a dokładnie wampirzy lifting. Pod tym terminem znajduje się procedura stosująca osocze bogatopłytkowe, która ma na celu rewitalizację skóry – redukuje zmarszczki i inne niedoskonałości, a także ma działanie przeciwstarzeniowe. Ponadto zabieg polecany jest na wypadające włosy.

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który wytwarzany jest z niewielkiej ilości krwi pobranej od pacjenta. Po specjalnej obróbce jest on następnie wstrzykiwany w skórę.

Mezoterapia igłowa – profilaktyka i poprawa wyglądu cery

Popularnym zabiegiem medycyny estetycznej w Krakowie jest mezoterapia igłowa, która służy do dostarczania w głąb skóry starannie wyselekcjonowanych substancji czynnych, najczęściej mających postać specjalnych koktajlów.

Zabieg pozwala na zredukowanie różnych problemów skórnych, między innymi w zmarszczek, blizn, przebarwień, nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitu czy rozstępów. Ma też funkcję profilaktyczną.

Zabiegi laserowe – nie tylko depilacja

W gabinetach medycyny estetycznej można też skorzystać z pełnej palety procedur bazujących na urządzeniach laserowych. Pozwalają one na uzyskanie świetnych efektów w przypadku różnych typów skóry – zmniejszają niedoskonałości i zapobiegają ich ponownemu pojawianiu się.

Najczęściej wybierana jest depilacja laserowa, ale również urządzenia laserowe umożliwiają redukcję innych problemów – pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne, blizny i przebawienia skórne, a także ogólna poprawa wyglądu skóry.

2 Comments

Leave A Comment