Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Chcesz zakupić odpowiednie gogle narciarskie, które będą sprawdzały się na narty lub snowboard? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Niezależnie od tego, jaki sport zimowy chcesz uprawiać – zjazdy, biegówki czy snowboard – pamiętaj o tym, aby dopasować odpowiednie gogle męskie, które będą mogły zagwarantować wtedy właściwą ochronę dla oczu. Asortyment jest spory, dlatego warto sprawdzić, czym kierować się podczas swoich zakupów.

Dlaczego gogle narciarskie są tak ważne?

Na stok nie warto wybierać się bez gogli – tę poradę można usłyszeć od każdego, to szusuje na białym puchu. Wobec tego przy kompletowaniu swojego wyposażenia narciarskiego czy snowboardowego nie można zapominać o tym akcesorium.

Zalety noszenia gogli narciarskich:

  • chronią wzrok przed oślepiającym słońcem
  • zabezpieczają oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem UV
  • zmniejszają ryzyko podrażnień oczu na skutek wiatru, śniegu
  • poprawiają widoczność w zróżnicowanych warunkach świetlnych

Te zalety powodują, że gogle narciarskie męskie to niezbędny zakup także dla osób początkujących, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę na dwóch lub jednej desce.

Dobre gogle narciarskie – co kupić?

Przy zakupie odpowiednich gogli narciarskich trzeba zwrócić uwagę na szeroką gamę czynników, aby mieć pewność, że będą one nie tylko skuteczne, ale też komfortowe nawet podczas całodziennego przebywania na stoku.

Przy zakupie gogli narciarskich warto zwrócić uwagę na:

  • kolor szybki
  • dodatkowe funkcje szkieł
  • kształt szybki
  • materiał szybki
  • dopasowanie gogli

Kolor szybki

Gogle narciarskie oferowane są z szybkami w różnych kolorach, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na ten ważny parametr. Kolor szybki należy dopasować przede wszystkim w zależności od warunków.

Szybki w kolorze złoty, bursztynowym polecane są do jazdy przy większym zachmurzeniu oraz wtedy, gdy zapada zmrok. Te nieco ciemniejsze o kolorach żółtym czy pomarańczowym dobrze sprawdzają się przy małym zachmurzeniu. Szkła w kolorach czerwonym, brązowym, niebieskim, szarym mają uniwersalne zastosowanie i polecane są na słoneczne dni. Najmodniej promienie blokują okulary z czarnymi szybkami.

Wybrane modele okularów mają wymienne szybki – to pozwala na dostosowanie ich do konkretnych warunków pogodowych i ogranicza koszty przy zakupie odpowiednich modeli.

Różne gogle męskie w powyższych wariantach można kupić w sklepie internetowym Cezar – Okulary na stronie internetowej: https://c-o.com.pl/gogle-meskie,c38,pl.html.

Dodatkowe funkcje szkieł

Szkła w goglach narciarskich męskich mogą również mieć dodatkowe funkcje, które przekładają się na ich większy komfort użytkowania.

Popularne są między innymi gogle fotochromatyczne – stosowane w nich szkła automatycznie zmieniają swój kolor pod wpływem natężenia światła. Gdy jest ciemniej, rozjaśniają się, ale gdy jest jasno, wtedy są ciemniejsze.

Także dobrym zakupem będą gogle męskie wyposażone w specjalne powłoki anti-fog, które zabezpieczają przed nadmiernym zaparowaniem. Stosuje się w nich także specjalne systemy wentylacyjne.

Dobrym zakupem będą też gogle narciarskie męskie wyposażone w filtr polaryzacyjny. Poprawia on kontrast podczas słonecznych i chmurnych dni.

Kształt szybki

Najtańsze gogle męskie mają proste szybki. Warto jednak pamiętać o tym, że może ona ograniczać widoczność ze względu na ramkę. Lepszym zakupem będą zatem te gogle, które mają zaokrąglony kształt, ponieważ poszerzają one wtedy widoczność, co także przekłada się na większe bezpieczeństwo sportów.

Materiał szybki

Dobierając odpowiednie gogle męskie, warto postawić na te, które mają szybki wykonane z poliwęglanu. Jest to materiał cechujący się znacznie lepszą trwałością, wytrzymałością niż zwykły plastik, który stosowany jest do wykończenia najtańszych gogli. Poliwęglan mniej się rysuje, jest bardziej odporny na pękanie, dlatego też lepiej chroni on oczy.

Dopasowanie gogli

W końcu warto dopasować gogle do siebie. Producenci oferują je w różnych kształtach i rozmiarach, więc można dostosować je indywidualnie do swoich potrzeb. Warto więc pamiętać o tym, by przymierzyć kilka par, aby wybrać dla siebie te, które będą najwygodniejsze. Wtedy sprawdzą się nawet przez cały dzień poświęcony na szusowanie na stoku!

Recommended Articles

Leave A Comment