Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Oferty klubów fitnes rywalizują ze sobą swymi ofertami, a to przekonując nas szerokim zakresem zajęć, czy też wszelkimi możliwymi zniżkami. Nie zawsze jednak te elementy powinny mieć największy wpływ na naszą ostateczną decyzję.

Poszukując odpowiedni klub fitnes Gliwice to jedno z miejsc, gdzie istnieje ich całkiem sporo, dlatego warto wiedzieć, na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Niestety cena nie jest wykładnikiem tego, czy finalnie będzie ogólnie zadowoleni.

Lokalizacja

Im bliżej Twojego zamieszkania zlokalizowany jest klub fitness, tym większa szansa, że będziemy odwiedzać go regularnie. Warto wybrać takie rozwiązanie, ponieważ tym sposobem, znacznie łatwiej dopasujemy swoją aktywność do codziennego harmonogramu. Kiedy zależy nam na ćwiczeniach wieczornych oraz weekendowych, najlepszy będzie ten blisko domu, jednak przy treningach w godzinach porannych i popołudniowych, lepszym wyjściem klub niedaleko miejsca pracy.

Trenerzy

Systematyczność aktywności fizycznej bazuje w szczególności na ciągłym doskonaleniu się, jeżeli chodzi o technikę wykonywanych powtórzeń, co skutkuje właśnie proporcjonalnie ukształtowaną muskulaturą. Kiedy zależy nam na minimalizowaniu ryzyka kontuzji, powinniśmy zawsze kontrolować prawidłowy przebieg ćwiczeń, a do tego celu często konieczny jest nadzór wykwalifikowanego trenera. To bardzo ważne zwłaszcza podczas naszych pierwszych tygodni ćwiczeń.

Społeczność

Klub fitness to miejsce, gdzie mamy czuć się swobodnie i komfortowo, nawet jeśli walczymy z pewnymi kompleksami. Niezdrowa rywalizacja, zbyt duża liczba konkretnych grup osób może wpływać negatywnie na nasz trening. Zanim wybierzemy konkretne miejsce do swoich regularnych ćwiczeń, warto przekonać się czy jego społeczność, aby na pewno ma na nas pozytywny wpływ.

Poziom higieny

Nim zdecydujemy się na zakup karnetu, należy poświecić trochę czasu na to, aby odpowiednio sprawdzić to, w jakim stanie są konkretne sale. Najlepiej zrobić to w trakcie pierwszej, darmowej wejściówki. Sprawdźmy, czy w szatniach nie unosi się nieprzyjemny zapach, w jakim stanie są ubikacje, a także czy działa w nich wentylacja. Pamiętajmy także o tym, że każdy klub musi oderwać oddzielne szatnie dla kobiet i mężczyzn, a także dostęp do czystych i zadbanych kabin prysznicowych.

Wyposażenie

Na skuteczność naszych treningów składa się wiele elementów, jednak tym kluczowym jest z pewnością odpowiednie narzędzia. Bez czego się nie obędzie? To na pewno maty, hantle różnych rozmiarów, taśmy, piłki treningowe, a także wiele innych sprzętów. Standardem jest bieżna, wiosła, step per, czy też rowerek stacjonarny.

Recommended Articles

Leave A Comment