Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Zabiegi chirurgii plastycznej pomagają w poprawie wyglądu całej twarzy – także powiek. Na czym polega blepharoplastyka?

Zabieg plastyczny powiek, czyli blepharoplastyka jest skuteczny w korygowaniu wad związanych z wyglądem powieki górnej oraz dolnej. Najczęściej jest on stosowany w przypadku opadającej powieki, która może powodować zmęczony wygląd twarzy. Plastyka powiek w Klinice Raczkowska w Krakowie również pozwala na skorygowanie tej niedoskonałości.

Opadająca powieka – co to jest?

Powieki górne u niektórych osób dają efekt opadania. Najczęściej jest on widoczny w przypadku osób starszych, u których skóra z czasem zaczyna tracić swoją elastyczność i opadać. Również jest to problem młodszych pacjentów, u których opadająca powieka jest efektem genów. W przypadku opadającej powieki mówi się o nadmiarze skóry oraz dodatkowo tkanki tłuszczowej, która powoduje, że powieka zaczyna opadać na gałkę oczną. Powoduje ona wtedy zawężenie szpary powiekowej, co także zmniejsza pole widzenia. Również opadające powieki traktowane są jako defekt estetyczny. Powodują, że twarz wygląda wtedy na starszą niż w rzeczywistości, przemęczoną.

Podnoszenie powiek – na czym polega korekcja?

Zabieg polegający na korekcji powiek opadających służy do ich podniesienia, a tym samym do poprawy wyglądu twarzy. Powieka nie opada wtedy na oczy, dlatego wzrok wygląda na bardziej młodzieńczy, świeży. Dodatkowo plastyka powiek pozwala na zredukowanie innych niedoskonałości, na przykład worków pod oczami. Efekty zabiegu najczęściej widoczne są przez około 10 lat, lecz u niektórych pacjentów znacznie dłużej. Wtedy, gdy zacznie on zanikać, procedurę można wykonać kolejny raz.

Jak przebiega zabieg plastyki powiek?

Wbrew pozorom, plastyka powiek nie jest zabiegiem skomplikowanym. Trwa on najczęściej od 45 do 60 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg poprzedzany jest konsultacją z lekarzem – chirurgiem plastycznym, który bada powieki, wskazuje na możliwe do osiągnięcia efekty zabiegowe, a także wyklucza przeciwwskazania do zabiegu. Plastyka powiek polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia wzdłuż załamania powieki, a następnie na usunięciu nadmiaru tłuszczu, skóry, co poprawia wygląd powiek i pomaga we wzmocnieniu napięcia mięśniowego. Blizny pozostałe po cięciach są wtedy ukryte w załamaniach powiek, dlatego nie są one zauważalne. Po zabiegu na około tydzień należy wstrzymać się z noszeniem soczewek kontaktowych. Zaleca się również do 3 tygodni unikać uprawiania sportów oraz nosić okulary przeciwsłoneczne.

Gdzie można wykonać korekcję powiek opadających?

Zabieg jak blepharoplastyka prowadzony jest obecnie w wielu gabinetach i klinikach chirurgii plastycznej. Warto zapoznać się z ofertą online – w sieci można znaleźć dokładne informacje związane z dostępnymi ofertami oraz kosztami związanymi z procedurą. Gdy zatem celem jest poprawa wyglądu oczu, warto pomyśleć o zabiegu jak blepharoplastyka – plastyka powiek. To sposób na natychmiastowe odmłodzenie wyglądu twarzy z opadającymi powiekami!

Recommended Articles

1 Comment

  1. Ja zdecydowałam sie na plastykę powiek. Niekoniecznie podobało mi się to co widziałam w lustrze. Kompleks opadających powiek miałam praktycznie od zawsze, jednak z wiekiem się pogłębił bo pogłębiło się również wspomniane opadanie. Oczy wygladały o wiele starzej i nie mogłam sobie pomalować cieniem powiek. Poza tym miewałam problemy z pomalowaniem rzęs za pomocą tuszu.

    Zabiegu trochę się obawiałam ale jest on szybki i w miarę prosty. Wszystko szybko się wygoiło i twarz wyglada o wiele lepiej.

Leave A Comment