Tel

48 555 22 12

Email

[email protected]

Godziny pracy

PN-PT: 8-16

Chcesz zredukować widoczne na skórze zmarszczki mimiczne? W takim przypadku postaw na botox.

Zabiegi dostępne w gabinetach medycyny estetycznej mogą pomóc w zredukowaniu wielu różnych niedoskonałości skórnych. Wśród nich dużym zainteresowaniem ze strony klientek cieszy się botox. Jest to zabieg usuwania zmarszczek mimicznych, który umożliwia uzyskanie szybkich i długotrwałych efektów. Obecnie botox w Instytucie Bielenda w Krakowie to jedna z popularnych procedur. Co warto o nim wiedzieć?

Zmarszczki mimiczne

Botox – co to jest?

Toksyna botulinowa, botox, także zapisywany jako botoks to nazwy stosowane do opisu substancji jak jad kiełbasiany. To toksyna produkowana naturalnie przez bakterie jadu kiełbasianego, które rozwijają się między innymi w glebie oraz w zepsutych produktach mięsnych.

Botox to neurotoksyna, czyli oddziałuje on na tkankę układu nerwowego. Dokładnie wywołuje on zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co prowadzi do ograniczenia ruchu mięśni. W dużych ilościach toksyna botulinowa może spowodować poważne dolegliwości, a nawet prowadzić do śmierci. Jej właściwości były jednak przez długi czas przedmiotem badań. Odkryto, że w małych ilościach może ona powodować działanie terapeutyczne.

Botox używany jest między innymi w celu leczenia dolegliwości jak zez, kurcze, nadmierna spastyczność mięśni, czyli sprawdza się tam, gdzie konieczne jest kontrolowanie ruchów tkanki mięśniowej. Z tego też względu jest on używany w medycynie estetyczne jako remedium na zmarszczki mimiczne, które powstają na skutek ruchów mięśni twarzy – mimiki.

Na czym polega zabieg usuwania zmarszczek botoksem?

Zmarszczki mimiczne są bardzo trudne w usuwaniu z użyciem kosmetyków. Wynika to z faktu, że problem zlokalizowany jest w głębokiej warstwie tkanek, czyli w tkance mięśniowej, gdzie składniki z kosmetyków nie docierają.

Obecnie najskuteczniejszym sposobem walki ze zmarszczkami mimicznymi jest botox. Zabieg polega wtedy na wprowadzeniu substancji bezpośrednio w tkankę mięśniową, by tam zblokować przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i wygładzać zmarszczkę. 

Botox sprawdza się na zmarszczki jak:

  • zmarszczki pionowe czoła
  • zmarszczki poziome czoła
  • zmarszczki w kącikach oczu
  • zmarszczki pod oczami
  • zmarszczki przy ustach

Zabieg jest szybki i bezpieczny, gdy prowadzony jest pod okiem fachowca. Właśnie dlatego znalezienie dobrego gabinetu medycyny estetycznej ma tak duże znaczenie. Sama procedura nie jest również bolesna, dlatego nie wymaga ona stosowania znieczulenia. Może być ono wykonane na życzenie klienta – stosuje się wtedy specjalne kremy miejscowo znieczulające skórę.

Jakie są efekty botoksu?

Botox to zabieg o wysokiej efektywności w przypadku zmarszczek mimicznych. Właśnie dlatego jest tak popularny i chętnie wybierany nie tylko przez kobiety, ale i przez mężczyzn. Zabieg nie daje efektów widocznych natychmiastowo jak kwas hialuronowy. Należy na nie zaczekać, ponieważ toksyna botulinowa musi odpowiednio połączyć się z tkankami, aby wywołać pożądany efekt. Pierwsze zmiany w wyglądzie twarzy zauważane są zwykle po 2-3 dniach po zabiegu, natomiast pełny można zaobserwować po około 14 dniach.

Rezultaty zabiegu utrzymują się przez okres około 3-6 miesięcy, dlatego przez ten czas skóra jest wygładzona, wygląda młodzieńczo. Potem efekt ten stopniowo zanika. Można wówczas wykonać kolejny zabieg botoksu, by znów poprawić wygląd cery. Co ważne, z każdą kolejną procedurą efekty utrzymują się jeszcze dłużej.

Recommended Articles

2 Comments

  1. Botoks robie sobie regularnie co roku od 27 roku życia. Na początku robiłam co kilka miesięcy, obecnie wystarczy mi jak wybiore się raz w roku. I polecam, twarz wygląda o wiele lepiej. Mam naturalną sklonność do mocnej mimiki tak wiec dla mnie było to jedyne rozwiązanie

  2. Hej. Mam 35 lat i za dwa tygodnie poraz pierwszy skorzystam z usług gabinetu medycyny estetycznej. Planuję zrobić botoks- lwia zmarszczka, czoło oraz kwas hialuronowy -bruzda nosowo- wargowa. Interesuje mnie jakich efektów powinnam się spodziewać po zabiegu/dwa tygodnie po zabiegu. Lekarz, który będzie wykonywał zabieg ma same bardzo dobre opinie, ale martwię się o to jak będę wyglądac w oczach innych. Koleżanek z pracy, ciotek, wujków. Czy będzie widać że było coś kombinowane przy twarzy?

Leave A Comment